Bullet Journal – Poradnik Mamy Czarodziejki

Jak już wiesz z poprzednich wpisów, uwielbiam prowadzenie dziennika, a system Bullet Journal jest moim ulubionym. Ponieważ przez lata zmodyfikowałam go bardzo mocno, zmiksowałam z Wdzięcznikiem (gratitude journal), pamiętnikiem i plannerem finansowym, mój notatnik nazywam często Magicznym Dziennikiem. Dzisiaj jednak opowiem Ci więcej o oryginalnym Bullet Journal, od którego wszystko się zaczęło.

Magiczny Dziennik Mamy Czarodziejki

Niedawno pisałam o tym, jak Bullet Journal i Magiczny Dziennik zmieniły mój świat. W tej chwili prowadzę regularnie planner, który w dużym stopniu opiera się właśnie na tym systemie. Jest jednak zmodyfikowany, dzięki czemu wspaniale pomaga mi organizować moje mamine życie, a przy okazji zadbać o jego kreatywny pierwiastek. 

Dlaczego regularnie prowadzę Magiczny Dziennik

Magiczny Dziennik to narządzie, które pozwala opanować chaos dnia codziennego, robiąc to w niemalże czarodziejski sposób. Dzisiaj opowiem Ci o zmianach, jakie wprowadził  w moim życiu. Mimo iż ukończyłam studia z zakresu zarządzania, przez pewien czas pracowałam przy planowaniu, a potem  z powodzeniem prowadziłam firmę za granicą – wszystkie moje umiejętności menadżerskie zostały poddane olbrzymiej

Domowy płyn do czyszczenia: ekologia, oszczędność, zero waste

Dziś patent na domowy płyn do czyszczenia. Kilka lat temu zrezygnowałam z większości sklepowych środków czyszczących i przygotowuję swój własny specyfik. Dzięki temu wiem, że moje Dziecko (a niedługo Dzieci) nie są narażone na kontakt z silnymi środkami chemicznymi (zwłaszcza, gdy bawią się na podłodze i rozrzucają zabawki gdzie popadnie), a ja nie wdycham całej

Jak uratować poplamione ubranie (upcykling i zero waste)

Każda Mama staje czasami przed dylematem: co zrobić z poplamionym ubrankiem, które za żadne skarby świata nie da się doprać, ale poza tym jest jeszcze w całkiem dobrym stanie? Gdy żaden magiczny środek nie potrafi poradzić sobie z plamą, ale głupio wysłać dziecko na dwór czy do przedszkola w ciuchu, który ciągle wygląda na brudny.